O Programie… dla Klientki


Klientka, która zamierza skorzystać z zabiegu z zakresu kosmetologii estetycznej stoi często przed dylematem: Czy kosmetolog ma wystarczające kompetencje do wykonania takiego zabiegu? Czy to jest legalne? Klientki często spotykają się z mylną opinią, że kosmetolog nie powinien wykonywać tego typu zabiegów.

Aby pomóc rozwiać wątpliwości przeciętnej klientki, Polskie Towarzystwo Kosmetologii Estetycznej wprowadziło Program Akredytacji Salonów. W ramach programu, wybrane salony są cyklicznie kontrolowane przez „tajemniczych klientów” i oceniane w 5 kategoriach w 5 punktowej skali.


Dlaczego warto zaufać Certyfikatowi „Bezpieczny Gabinet Kosmetologii Estetycznej”? Dlatego, że salon nic nie płaci za Akredytację, a wystawienie Certyfikatu wynika z rzetelnej oceny gabinetu przez profesjonalistów z Polskiego Towarzystwa Kosmetologii Estetycznej. Certyfikatu nie można zwyczajnie kupić. Autentyczność Certyfikatu zawsze można zweryfikować na stronie internetowej PTKE.

Ocenie podlegają:

  • Przygotowanie merytoryczne kosmetologa (sprawdzamy m.in. certyfikaty szkoleniowe, wiedzę praktyczną i teoretyczną poprzez dyskretne pytania),
  • Jakość preparatów wykorzystywanych podczas zabiegów (sprawdzamy m.in. czy stosowane ampułki są sterylne i dostarczone przez renomowanego producenta, czy salon nie oszczędza na igłach/kaniulach),
  • Procedury higieny i bezpieczeństwa,
  • Przygotowanie stanowiska pracy,
  • Procedury zabiegowe.

Czy gabinet który odwiedzasz jest już beneficjentem Programu Akredytacji Salonów? Jeśli nie, poproś właściciela aby się zgłosił, a my ocenimy jakość usług w tym gabinecie!