O Programie… dla Gabinetu


Jeśli Twój salon ciągle się rozwija, wprowadzasz do oferty nowe usługi i produkty, a nawet zaczęłaś wykonywać zabiegi kosmetologii estetycznej, na pewno spotkałaś się z nowym problemem. Zapewne nie wszystkie klientki czują się swobodnie na myśl o peelingach chemicznych czy mezoterapii igłowej wykonywanych w gabinecie. Obawiają się. Klientki boją się o przygotowanie merytoryczne kosmetologa do zabiegu, o higienę, o używane do iniekcji nieznane im preparaty.

Jest sposób na rozwianie ich wątpliwości!

Certyfikat Bezpieczny Gabinet Kosmetologii Estetycznej wiszący na ścianie w gabinecie oraz naklejka programu na drzwiach wejściowych na pewno wzbudzą zainteresowanie wielu klientek, które dotychczas korzystały tylko z wybranych usług. Oto Polskie Towarzystwo Kosmetologii Estetycznej zaświadcza, że w Twoim salonie można się poddać zabiegom kosmetologii estetycznej bez obaw. Klientka, która zapozna się z założeniami Programu Akredytacji Salonów nie będzie miała żadnych wątpliwości, że salon, który odwiedza, zapewni jej fachową obsługę i bezpieczeństwo.


Dlaczego Certyfikat „Bezpieczny Gabinet Kosmetologii Estetycznej” jest godny zaufania? Dlatego, że salon nic nie płaci za Akredytację, a wystawienie Certyfikatu wynika z rzetelnej oceny gabinetu przez profesjonalistów z Polskiego Towarzystwa Kosmetologii Estetycznej. Certyfikatu nie można zwyczajnie kupić. Autentyczność Certyfikatu zawsze można zweryfikować na stronie internetowej PTKE.

Czy Twój salon też może otrzymać Certyfikat?

Oczywiście! Każdy ma szansę. Trzeba jednak spełnić jasno określone wymagania jakościowe. Bezpieczny gabinet, to ten, który:

  • przeszkolił personel w renomowanej firmie szkoleniowej,
  • pracuje na sprawdzonych sterylnych preparatach,
  • wdrożył procedury higieny i bezpieczeństwa,
  • rzetelnie przygotowuje stanowisko pracy,
  • stosuje sprawdzone i bezpieczne procedury zabiegowe.

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Salon nie płaci za przystąpienie do Programu. Jedynym kosztem salonu może być obsługa „tajemniczego klienta”, nie częściej niż dwa razy w roku. Polskie Towarzystwo Kosmetologii Estetycznej prowadzi Program Aktywizacji Salonów na własny koszt, utrzymując się jedynie z darowizn i składek członkowskich członków wspierających. Jeśli popierasz naszą ideę, jeśli chcesz żebyśmy mogli zachować niezależność – możesz nas wesprzeć darowizną lub dołączyć do grona członków wspierających, ale na Certyfikat musisz zapracować.

Chcę wziąć udział w Programie! Co dalej?

Poinformuj nas o tym, np. za pośrednictwem formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą, prześlemy Deklarację przystąpienia oraz Regulamin Programu i… pozostaje zmierzyć jakość usług.